Abdi İbrahim “Doz” ile Sağlık Alanındaki Girişimcileri Destekleyecek

Türk ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri Abdi İbrahim, köklü ve yenilikçi yapısının getirdiği etki gücüyle geleceği şekillendirici adımlar atmaya devam ediyor. Bu çerçevede Abdi İbrahim, toplumsal yatırım programlarından biri olan sosyal inovasyon alanında yepyeni bir yapılanmaya giderek “Doz” programını hayata geçirdi. Etki alanı ve içeriği daha geniş bir yapıya kavuşan “Doz” ile sağlık ve sürdürülebilirlik alanında sosyal fayda odaklı fikirleri güçlendirme ve artırma çalışmalarına destek verecek olan Abdi İbrahim, start-up ekosistemine daha fazla entegre olmayı ve Endüstri 4.0’ın sunduğu fırsatlardan daha fazla yararlanmayı hedefliyor.

Girişimcilik ekosisteminin önemli kuruluşlarından Impact Hub İstanbul ve Mikado Danışmanlık iş birliğinde hayata geçen projede, halk sağlığı ve bilinçlendirme, sağlık ve ilaç alanında araştırma & geliştirme, dezavantajlı bölgelerin & grupların dahil edilmesi ve bu yıl programa eklenen sürdürülebilirlik çözümleri Doz’un odak konuları arasında yer alıyor.

Abdi İbrahim’in Sağlıkta Sosyal İnovasyon Programı Doz, sağlık sektörüne yönelik yenilikçi çözümler geliştiren girişimleri erken aşama ve ileri aşama olmak üzere iki kategoride destekleyecek. Erken aşama sosyal girişimciler başvurularını 26 Eylül 2022 tarihinden itibaren yapabilecek. Başvurular 27 Ekim tarihine kadar https://www.abdiibrahim.com.tr/doz adresi üzerinden alınacak.

Gelen başvurular değerlendirdikten sonra ikinci aşama olarak yarı finalist hazırlık programına geçilecek. Jüri tarafından yapılan değerlendirmelerle seçilen erken aşama kategorisindeki sosyal girişimciler, bu sürecin ardından kuluçka programında kendileri için özelleştirilmiş eğitimler alacak. Girişimciler aynı zamanda iş modeli geliştirme, sosyal fayda yönetimi, sunum teknikleri, pazarlama, dijital iletişim ve sosyal medya yönetimi eğitimlerine katılarak Abdi İbrahim çalışanlarından da mentorluk desteği alacak. Program sonunda 1. seçilen erken aşama girişime tohum destek ödülü olarak 70.000 TL verilecek. Aynı zamanda finale kalan tüm girişimler, gelecek yıllarda oluşturulacak Mezunlar Topluluğu’na da dahil edilecek. Program 4 ay boyunca devam edecek.