Pfizer’den Bizim Rengimiz Cesaret -Bilgi Cesaret Verir- Kampanyası

BRCA mutant geni ile ilgili halka yönelik bilgi ve farkındalık oluşturmayı hedefleyen Pfizer, “Meme Kanserinde Bilgi Nasıl Cesaret Verir, Kendi Kendini Değerlendir, Meme Kan­serinde Tipler ve Evreler, BRCA Gen ve Mutasyon Bilgileri, Kimler Test Yaptırabilir, Tıbbi Genetik Danış­man­lık, Kanserde Bilgi Neden Önemlidir” gibi başlıklardan oluşan, www.bizimrengimizcesaret.com sitesini hayata geçiriyor.
“Bizim Rengimiz Cesaret-Bilgi Cesaret Verir” kampanyasıyla kalıtımsal meme kanseri ve BRCA mutant geni ile ilgili bilgi ve farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşılabiliyor.
Pfizer Onkoloji Lideri Mehmet Yetiş farkındalık kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: “Kanserle savaşan herkesle el ele” olarak tanımladığımız mottomuzun temelinde tam olarak bu anlayış yatıyor. Tüm odağımızı hastaların ihtiyaçlarını önceliklendirmeye ayırıyor, hasta ve hasta yakınlarının doğru bilgiye ulaşması, onlarda farkındalık yaratmak için koşulsuz destekler sunuyor, yenilikçi tedavilerimizin en hızlı şekilde hastalara ulaşabilmesi adına çalışıyoruz. Hastalar, doğası itibarıyla zor olan kanser yolculuğunda bilgiye, desteğe ve umuda ihtiyaç duyuyor. Pfizer olarak umudu tedavinin bir parçası olarak görüyoruz. Bu alandaki mevcut bilgi birikiminin ve bu birikime dayanan tedavi yöntemlerinin hastalara umut olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda hastaların umudunu örgütleyen ve besleyen pek çok çalışmanın yanı sıra “Bizim Rengimiz Cesaret” kampanyasına imza atarak kanser yolculuğunda doğru bilgiye ulaşabilmek için cesaretin kritik önem taşıdığına dikkat çekiyoruz.”
Pfizer Onkoloji Meme Portföyü Ülke Ürün Lideri Burak Özman ve Kıdemli Medikal Müdürü Özge Fulya Öztürk ise projenin çıkış noktası ile ilgili şu yorumları yaptılar: “İleri evre (metastatik) meme kanseri teşhisinde genetik mutasyonların önceden bilinmesi giderek önem taşıyor. Bu noktada hastalar ve aileler genetik yatkınlığı olup olmadığını bilmekten korkabiliyorlar. Biz de bilginin gücünün cesaretten geldiğini vurgulayarak “Bilgi Cesaret Verir-Bizim Ren­gimiz Cesaret” diyoruz ve tüm topluma bu cesareti yaymayı hedefliyoruz.”
Kampanya web sitesi: www.bizimrengimizcesaret.com