Onkolay Dijital Sağlık Uygulaması
Kanser Hastalarıyla Buluşuyor

Uçtan uca dijital hastalık yönetimi ve tele sağlık uygulaması onKOlay, Albert Health ve Türk Kanser Derneği işbirliği ve Roche sponsorluğuyla geliştirildi. Alanında öncü ve yenilikçi bir uygulama olan onKOlay ile kanser hastalarının tedavi takibinin kolaylaştırılması amaçlanırken, verilerin hasta onayı ile hekimlerle paylaşılarak hastalığın daha iyi yönetilmesi de hedefleniyor. onKOlay uygulaması Aralık ayı itibari ile hasta ve hasta yakınları tarafından kullanılabiliyor.
Yenilikçi bir tele sağlık uygulaması olan onKOlay aracılığı ile kanser hastaları için tedavi takibi kolaylaştırılırken pratik bir şekilde semptom günlüğünün tutulması da mümkün oluyor. Uygulamayı kullanan hasta ve hasta yakınları, “sağlığım” bölümünde yer alan ilaç hatırlatıcısının yanı sıra ölçüm geçmişlerine, tahlil sonuçlarına ve duygudurum takibine de ulaşabiliyor. Kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak hassas detaylarla şekillendirilen uygulama ayrıca sesli asistan ile kolay kullanım özelliği de bulunduruyor. Hasta yolculuğuna interaktif destek sağlamak üzere sınırlı kontenjan ile uzaktan ücretsiz psikolog ve diyetisyen desteği de onKOlay uygulamasının dikkat çeken özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.
onKOlay dijital sağlık uygulaması ile hastaların yan etki takiplerinin yapılması, hasta günlüğünün tutulması ve bu verilerin hekimlere doğru ve düzenli bir şekilde raporlanması sağlanabiliyor. onKOlay ile hastalar kanser türleri, onkolojik terimlerin anlamı ve sosyal yaşam hakkında bilgilere ulaşabiliyor. Ayrıca uygulamayla hastaların fiziksel egzersiz, psikoloji ve beslenme konularındaki güncel bilgilerden faydalanması, ilaç hatırlatıcılarını kurması, günlük su tüketimi, tansiyon, nabız ve vücut kitle indeksi gibi bilgilerini takip etmesi, kanserle yaşam hakkında uzman görüşleri videoları ve hasta hakları konusunda bilgilendirici materyallere ulaşması, ihtiyaç duyduklarında da belirlenen kontenjanlar kapsamında psikolog ve beslenme uzmanları ile uzaktan ücretsiz görüşme yapabilmesi sağlanabiliyor.
1 Aralık itibari ile onKOlay uygulamasına çeşitli kanallardan ulaşmak mümkün. Roche Türkiye’nin kanserle mücadele kapsamında hayata geçirdiği “Yaşam İçin” platformu üzerinden QR koduna ulaşılabiliyor. Hastalar aynı zamanda program hakkında bilgi sahibi olan hekimlerin yönlendireceği QR kodlarını kullanarak uygulamayı kullanabilicekler. M-TR-00002952