MSD’de Türkiye Bölgesi Yeni Genel Müdürü

Ürün yönetimi, ticari operasyonlar, marka ve müşteri deneyimi ve pazarlama alanlarında farklı ülkelerde çeşitli üst düzey pozisyonlarda 23 yıllık deneyime sahip olan Sandra Khoury, MSD Türkiye Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı.
Kariyerine 2001 yılında, ABD’li ilaç firması Merck’te başlayan Sandra Khoury, birçok farklı ülkede çeşitli lokal ve bölgesel görevler üstlenmiştir. MSD’de bulunduğu 18 yıl içinde farklı alanlarda çalışmıştır. Sandra Khoury, 2016 yılında MSD İran Genel Müdürü, 2021 yılında MSD Levant Bölgesi Genel Müdürü, 2022 yılında ise LevNA bölgesi Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Başta Lübnan, Ürdün ve Irak ülkeleri olmak üzere LevNA Bölgesi’ndeki son görevinde ilaç sektörünün güçlenmesinde aktif bir rol oynamış ve katkıda bulunmuştur.
Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık konularına büyük önem veren Khoury, engellilik konusunda özgüvenli bir işyeri oluşturmaktan ve herkesin dahil edildiği bir ortam yaratmaktan sorumlu olan MSD Yetenek Ağı’nın (capABILITY Network) Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi sponsorudur.