Johnson & Johnson Vision Küresel İklim Konusunda da Sektöre Öncülük Ediyor

Johnson & Johnson Vision 2030 yılına kadar karbon nötr olmak için çalışmalarına devam ediyor. Johnson&Johnson Vision üretim tesislerinde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri, yılda 48.000 tondan fazla karbondioksit tasarrufu sağlıyor. Bu miktar 10.000 adetten fazla arabanın ürettiği karbondioksit miktarına eşit bulunuyor.
2022 yılı itibari ile tüm Johnson & Johnson Vision kontakt lensler yüzde 100 yenilenebilir elektrik kullanılarak üretilmeye başlandı. Bu yenilik, Johnson&Johnson Vision’ın elekt­rik ihtiyacının tamamının yenilenebilir enerjiden sağlama küresel iklim hedefine üç yıl erken ulaşmasını sağlayacak.
Bunun yanı sıra Johnson&Johnson Vision, Avrupa’da müşteri sipariş teslimlerinde plastik poşet kullanımını da kaldırarak yılda 10 ton plastik tasarrufu ve ayrıca yılda 8,5 milyondan fazla kontakt lens, ambalaj ve folyonun geri dönüşümünü de sağladı. Ayrıca Johnson &Johnson Vision, “Kullanım Talimatları” yerine “Elektronik Kullanım Talimatları” kullanımına hazırlanıyor.
1970 yılından bu yana kontakt lens üreten Johnson & Johnson Vision 1997 yılından bu yana Türkiye’de uzman ekibi ile faaliyet gösteriyor. Johnson & Johnson Vision Türkiye Ticari Müdürü Pelin Kurt, “Göz sağlığı ile ilgili bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ilklere yenilenebilir enerji konusunda attığımız adımlar ile devam ediyoruz. Sektöre bu konuda da öncülük etmek bizi mutlu ediyor” dedi.