Berko İlaç Çocuk Hastalar İçin Oyun Alanları Kuruyor

Toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, çocuk sağlığına geniş pediyatrik ürün portföyü ile dokunurken aynı zamanda mutluluğun da çocukların iyileşmesine katkı sağlayacağı bilinci ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediyatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kuruyor. Hastane başhekimliği ve klinik sorumlu hekimlerin iş birliği ile pediyatri servislerinde uygun görülen yerlerde oyun alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.
“Çocuklar oyunla iyileşir” sloganıyla Berko İlaç, 2022 yılı içerisinde; 2 adet İstanbul, 2 adet Eskişehir, 1 adet Manisa, 1 adet Aydın, 1 adet Ordu ve 1 adet Adana’da olmak üzere toplam 8 adet oyun alanı kurulumu gerçekleştirdi. Berko İlaç saha çalışanları, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek oyun alanı kurulumlarında bizzat bulunarak görev aldılar. Sağlıklı yarınların teminatı olan çocukların sağlıkla yetişmesini önemseyen Berko İlaç, ilerleyen dönemde farklı şehir ve kurumlarda yeni oyun alanları kurmaya devam etmeyi hedefliyor.
Berko İlaç Pazarlama Müdürü Savaş Duman Proje ile ilgili olarak, “Çocuk sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken aynı zamanda mutluluğun da onların iyileşmesine katkı sağlayacağını bilmenin verdiği bilinç ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediyatri servislerinde yatan çocuk hastalarımız için oyun alanları kurma fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun alanı projesi ile pediyatri servisinde yatarak tedavi olan çocukların yüzünde minik bir tebessüm oluşmasını hedefledik. Biliyoruz ki çocukların mutluluğu ailelerin de mutluluğu demektir. Bu proje ile pediyatri servisinde yatarak tedavi olan çocuklara, evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve tedavi süreci sonrasında pozitif anılar kalmasını sağlamak, çocukların hastane kaygılarını azaltmak, sağlık paydaşları ile iyi iletişim kurmalarına katkı sağlamak istedik. Çocukların küçük bir mola verebileceği bu alanlarda ruhlarına da dokunarak iyileşmelerine destek olmak hem de ailelerine ve sağlık çalışanlarına destek olmak bizler için çok kıymetli” şeklinde konuştu.